Zdjęcie nagrobne – fotoceramika

Specjalizujemy się w znakowaniu różnych powierzchni trwałym i czytelnym nadrukiem i grawerunkiem. Fotografia jest często wykorzystywana w naszej działalności, ponieważ zdjęcia mają szczególną siłę wyrazu. Zapomnij o nadruku sublimacyjnym, ponieważ jest nietrwały. Aby zdjęcie nagrobne było trwałe musi być wypalone w bardzo wysokiej temperaturze. Mamy możliwość wypału w temperaturze powyżej 850 st. C, co czyni nasze zdjęcia trwałymi na wszelkie warunki atmosferyczne.

Fotografia nagrobkowa towarzyszy ludziom od XIX wieku. Rozwój technologii sprawił, że doskonały produkt jest teraz na wyciągnięcie ręki. Mając do dyspozycji piec ceramiczny oraz druk cyfrowy, wychodzimy do Państwa z nową gamą produktów. Do zdjęć nagrobnych wykorzystujemy wysokiej klasy włoską porcelanę na której umieszczamy fotografię. W przyszłości planujemy stworzyć serię autorskich projektów dla bardziej wymagających klientów.

DLACZEGO MY? BO…

Bo zajmujemy się na co dzień m.in. ceramiką, przygotowaniem do druku i fotografią. Bo jesteśmy producentem, któremu zakłady kamieniarskie zlecają produkcję fotoceramiki.  Bo mamy w pełni wyposażoną pracownię do produkcji dowolnego nadruku na ceramice. Bo dajemy, aż 10 lat gwarancji na wydruk zdjęcia (okres ten nie obejmuje złotego lub platynowego paska).

NA CO UWAŻAĆ? CZY ZDJĘCIE BĘDZIE TRWAŁE?

Aby nie doznać szoku należy omijać szerokim łukiem firmy wykonujące fotoporcelanę w technice sublimacji. W tej technologii wygrzewa się zdjęcie w temp. 160-180 st. C na porcelanie pokrytej uprzednio warstwą poliestru. Trwałość takiego zdjęcia to maks. 2 lata, a okres gwarancji obejmuje tylko 12 miesięcy. Po tym czasie nie ma możliwości reklamowania produktu. My łączymy wydruk ze szkliwem w temp. 850-1050 st. C (w zależności od szkliwa). Gwarantuje to trwałe połączenie pigmentów i wniknięcie ich w strukturę szkliwa, co wpływa na niebywałą trwałość. To daje nam pewność, ze zdjęcia będą tak samo prezentowały się za 10 lat.

Profesjonalny retusz i renowacja zdjęć

Tylko zobacz, jak możemy poprawić fotografię. Za niewielką dopłatą poprawimy nie tylko ostrość rysów twarzy i szczegóły portretu, ale również możemy podkolorować zdjęcie. Taka zmiana to niewielki koszt, a pozostanie pamiątką dla przyszłych pokoleń, na kolejne dekady.

Zadbaj o grób najbliższych i zamów fotografię bezpośrednio u nas. Realizujemy również nietypowe kształty lub zupełnie autorskie ceramiczne mozaiki. Jeśli Twoja tablica wymaga renowacji i np. poprawienia liter – zrealizujesz to u nas.

Masz inny pomysł? My też go zrealizujemy.

ZDJĘCIA NA NAGROBEK

SERIA CLASSIC

Seria klasyczna to fotografia czarno-biała, kolorowa lub w sepii.  Jest najczęściej realizowanym typem fotografii. Ten typ fotografii w podstawowym wariancie nie ma żadnego paska wokół portretowanej osoby. W cenie usuwamy niedoskonałości zdjęcia i przeprowadzamy retusz.

Na życzenie dodajemy pasek czarny (bezpłatnie) oraz pasek złoty i srebrny (za dopłatą 25 zł). Masz więc swobodny wybór.

ZDJĘCIE PROSTOKĄTNE

Zdjęcie czarno-białe
Zdjęcie w sepii
Zdjęcie kolorowe
7 x 9 cm
129 zł
135 zł
145 zł
7 x 10 cm
133 zł
139 zł
149 zł
8 x 11 cm
149 zł
155 zł
165 zł
9 x 12 cm
163 zł
169 zł
179 zł

ZDJĘCIE OWALNE

Zdjęcie czarno-białe
Zdjęcie w sepii
Zdjęcie kolorowe
7 x 10 cm
133 zł
139 zł
149 zł
8 x 10 cm
143 zł
149 zł
159 zł
8 x 11 cm
149 zł
155 zł
165 zł
9 x 12 cm
163 zł
169 zł
179 zł

ZDJĘCIE NA NAGROBEK

SERIA GRAPH-LINE

Nasza autorska technika modyfikacji zdjęć polega na upodobnieniu jej do grawerunku linearnego. Jest to nowość na rynku. Najważniejsze cechy portretu są subtelnie podkreślone dzięki siatce przecinających lub nakładających się na siebie linii. Produkt tej serii jest przeznaczony dla osób, którym zależy na  oryginalnym charakterze fotografii. Zdjęcie posiada czarną obwódkę wokół portretowanej osoby. Przedstawiamy przykłady realizacji tych oryginalnych portretów. Wraz z zamówieniem otrzymasz tubkę silikonowego kleju, ale zanim otrzymasz zamówienie przygotujemy dla Ciebie projekt.

7 X 9 cm
7 x 10 cm
8 x 10 cm
8 x 11 cm
9 x 12 cm
139 zł
149 zł
169 zł
189 zł
149 zł
159 zł
169 zł
189 zł

ZDJĘCIE NA NAGROBEK

SERIA DECOR-LINE

W naszej ofercie mamy również serię fotoporcelanek, które są wyjątkowo kolorowe, ozdobne i pozytywne w odbiorze. To seria dedykowana, gdy chcemy podkreślić charakter osoby zmarłej. Osoby, która za życia była pełna pozytywnej energii, w której towarzystwie nie było mowy o nudzie, czy rutynie.

Jeśli interesuje Cię taki sposób wykonania fotografii, zamów zdjęcie już dziś.

Poznaj nasze profesjonalne produkty

CZAS REALIZACJI

Czas oczekiwania na na zdjęcie zależy od jakości dostarczonej fotografii i aktualnego obciążenia naszej produkcji. Zwykle wynosi 1-2 tyg. Minimalny czas potrzebny na produkcję to 3 dni, jednak za zdjęcie wykonane ekspresowo poza kolejką będzie trzeba dopłacić.

Produkty wykonane na indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotowi. Prosimy o przemyślane zakupy.